Pripravované a plánované akcie v roku 2018

V tejto časti nájdete informácie o pripravovaných a uskutočnených akciách nášho klubu v tomto roku ako aj o akciách iných klubov kaktusárov v rámci Slovenska a Čiech.

Harmonogram stretnutí v 2018 - klubové schôdze a plánované akcie:
Klubové stretnutia Klub kaktusárov Nobilis v Bratislave, sa konajú v priestoroch študentského domova Družba na Botanickej ulici v Bratislave, vždy v prvý štvrtok v mesiaci (okrem letných prázdnin v júli a auguste) o 18:00. V letných mesiacoch je možné navštíviť kaktusové skleníky          v Botanickej záhrade v Bratislave hodinu pred začiatkom klubovej schôdze. Môžete uvidieť takmer kompletnú zbierku rodov Rebutia, Echinocereus, Lithops a mnoho iných zaujímavých kaktusov       a sukulentov. Schôdza je vždy v zasadačke študentského domova Družba, na 1.poschodí nad bufetom.

Plánované prednášky počas klubových stretnutí v roku 2018:
ŠTVRTOK 6.12.2018 o 17:30 Tradičná MIKULÁŠSKA schôdza spojená s predvianočnou kapustnicou a tombolou kaktusárskych potrieb, rastlín a iných potrebných drobností.
Termíny ostatných schôdzí a témy prednášok na rok 2018 budú upresnené v najbližšom čase.
Uskutočnené prednášky a klubové akcie KK NOBILIS v roku 2018:
8. november prednášal Roman Staník o svojej ostatnej ceste za kaktusmi Mexika. Prezentoval nám obrázky najväčších špekov, ktoré sa v Mexiku za posledné roky objavili. Prednáška okorenená zaujímavými príbehmi a zážitkami v Romanovom podaní je niečo, čo vždy poteší kaktusárske srdce.
4. október prednášal Peter Bulánek o svojich cestách a krajinách Južnej Ameriky.
6. september prednášal Albert Škrovan, téma Zelená Bolívia 2018
7. júna prednášal Roman Staník, Mexiko 2017.
10. mája prednášal Igor Dráb o juhovýchode Peru 2017.
3. - 6.5.2018 výstava Flóra 2018
Ďakujeme, že ste prisšli avštíviť náš stánok v hale B1 s expozíciou kaktusov a sukulentov do bratislavskej Incheby, počas výstavy FLÓRA 2018 v dňoch 3. - 6. mája 2018. Na udeľovaní cien pre najkrajší kvet flóry a ďalšie expozície, náš stánok zabodoval a ako taký získal Čestnú cenu! Z ocenenia sa veľmi tešíme a veríme, že sa nám podarí naše kaktusársko sukulentné hobby spropagovať čo najviac a najlepšie.


 
  
 

5. apríl: A. Škrovan - sever Peru 2017 (matukány)
1. marec: A. Škrovan - výročná členská schôdza, rok 2017 v našom klube
1. február: Milan Zemko - Madagaskar
18. januára 2018: sa uskutočnla prvá tohtoročná klubová schôdza. Po postupnom príchode členov a novoročnom vinšovaní, sa ujal slova náš klubový cestovateľ Juraj Nemček. Prvou prednáškou nás v roku 2018 zoznámil s jeho cestovateľskými zážitkami za kaktusmi USA v roku 2016. Nádherné scenérie, viac ako 300 fotiek rastlín z rodov Sclerocactus, Pediocactus, Toumeya, Utahia, Opuntia, Echinocereus a pod., spolu s Jurajovým pútavým rozprávanim počas viac ako hodinovej prezentácie bolo na záver odmenené potleskom. Niekoľko z obrázkov nájdete nižšie: