Pripravované a plánované akcie v roku 2018

V tejto časti nájdete informácie o pripravovaných a uskutočnených akciách nášho klubu v tomto roku ako aj o akciách iných klubov kaktusárov v rámci Slovenska a Čiech.


Harmonogram stretnutí v 2018 - klubové schôdze a plánované akcie:

Klubové stretnutia Klub kaktusárov Nobilis v Bratislave, sa konajú v priestoroch študentského domova Družba na Botanickej ulici v Bratislave, vždy v prvý štvrtok v mesiaci (okrem letných prázdnin v júli a auguste) o 18:00. V letných mesiacoch je možné navštíviť kaktusové skleníky          v Botanickej záhrade v Bratislave hodinu pred začiatkom klubovej schôdze. Môžete uvidieť takmer kompletnú zbierku rodov Rebutia, Echinocereus, Lithops a mnoho iných zaujímavých kaktusov       a sukulentov. Schôdza je vždy v zasadačke študentského domova Družba, na 1.poschodí nad bufetom.


Plánované prednášky počas klubových stretnutí v roku 2018:


  1. 5. apríl: A. Škrovan - sever Peru 2017 (matukány)

  2. 3. máj: Igor Dráb: juhovýchod Peru 2017

Termíny ostatných schôdzí a témy prednášok na rok 2018 budú upresnené v najbližšom čase.


Uskutočnené prednášky a klubové akcie KK NOBILIS v roku 2018:

  1. 1. marec: A. Škrovan - výročná členská schôdza, rok 2017 v našom klube

  2. 1. február: Milan Zemko - Madagaskar

  3. 18. januára 2018: sa uskutočnla prvá tohtoročná klubová schôdza. Po postupnom príchode členov a novoročnom vinšovaní, sa ujal slova náš klubový cestovateľ Juraj Nemček. Prvou prednáškou nás v roku 2018 zoznámil s jeho cestovateľskými zážitkami za kaktusmi USA v roku 2016. Nádherné scenérie, viac ako 300 fotiek rastlín z rodov Sclerocactus, Pediocactus, Toumeya, Utahia, Opuntia, Echinocereus a pod., spolu s Jurajovým pútavým rozprávanim počas viac ako hodinovej prezentácie bolo na záver odmenené potleskom. Niekoľko z obrázkov nájdete nižšie: